В Україні зими бувають суворі та посадки винограду можуть підмерзати, що зрештою позначається на врожайності. Особливо вимагають захисту від несприятливих факторів південні та ніжні сорти.
Які ж частини рослини пошкоджуються у виноградної лози від морозу:
-зелені трав'янисті пагони винограду, вони схильні вимерзанняі не витримують навіть короткочасні низькі температури -1-2°С;
-брунькина лозі, коливання температур знижує їх загартованість, що може призвести до їх вимерзання;
-коріння винограду- воно менш морозостійке, ніж надземна частина (залежно від сорту, виноград може витримувати негативні температури в проміжку від -5 до -25°С).
До укриття винограду на зиму приступають, орієнтуючись на погодні умови, починаючи з середини жовтня, щоб на момент укриття винограду пройшли перші заморозки. Щоб лоза пройшла загартування, достатньо кількох діб з ранковими заморозками -5-8°С. Визначити загартовану лозу можна по світло-бурому відтінку живця.
Коли встановлюється середньодобова температура +5-7°С, у суху погоду починають вкривати виноградну лозу:
-необхідно підготувати допоміжний матеріал: листя, солому, ялиновий лапник, тирсу великої помелу або дерев'яні бруси;
-виноградну лозу акуратно зняти з опор;
-на землю постелити підготовлені напередодні матеріали, зверху покласти виноград;
-закріпити сталевими скобами діаметром 3-4 мм, вийти конструкція схожа на маленьку теплицю. При формуванні довжини скоби врахувати, що 40 см з обох боків підуть у землю, тобто 20 см з одного боку та 20 см з іншого;
-зверху накрити агроволокном щільністю 30-42-60 г/м2, залежно від кліматичних умов Вашого регіону. При цьому з торців залишити проходи для повітря (віддушини), інакше виноград може зіпріти в сонячні дні за відсутності снігу;
-закріпити агроволокно ТМ «Агротекс» по краях цеглою, дерев'яними дошками, пакетами із землею чи іншими підручними матеріалами.
Знімати укриття винограду необхідно за стійкої плюсової температури в похмурий день. Якщо укриття зняти у сонячну погоду, то можливі опіки винограду.