Традесканція - одна з найпопулярніших рослин, яку можна вирощувати як удома, так і на вулиці. Догляд за нею досить простий, тому вона підійде навіть новачкам. Завдяки дуже гарному забарвленню листя, добре виглядатиме в будь-якому інтер'єрі. Часто традесканції використовують для озеленення офісу чи закладів. Можна вирощувати як ампельну рослину або як прямостоячий кущик. Традесканція вважається однією з рослин, яка очищає повітря у квартирі. На літній період її можна спокійно виносити на відкритий балкон або на вулицю. Відмінно підходить для озеленення балкона або тераси.
Основні правила догляду
Місце: для збереження гарного забарвлення листків і декоративності куща традесканції, її необхідно ставити на добре освітлене місце, але берегти від прямого сонячного проміння.
Ґрунт: субстрат має бути досить пухким, повітропроникним. З готових варіантів підійде субстрат для декоративно-листяних, для сенполій (фіалок), універсальний. Можна зробити суміш самостійно. Вона має складатися з верхового торфу, перліту, вермикуліту. Для більшої пухкості можна додавати кокосові чіпси.
Пересадка: традесканція не любить частих замін горщика. Тому, пересадку або перевалку варто робити, коли рослина займе весь земляний ком корінням і горщик стане тісним. Горщик варто збільшувати на 1-3 см.
Полив: помірний. Традесканція може переносити незначні пересушування. Не любить застій води у нижньому шарі ґрунту. Якщо повітря в приміщенні дуже сухе, традесканцію варто обприскувати додатково, вранці або ввечері. Розмноження: найпростіший і зручний спосіб - живцювання. Живець (3-4 пари листя) необхідно зрізати з материнської рослини і вкоренити в пухкому ґрунті. Для кращого укорінення можна зробити тепличку. Так само традесканцію можна отримати методом поділу куща або з насіння.
Добриво: традесканції підходить будь-яке добриво з невеликою кількістю азоту. Як правило, це добриво для квітучих рослин, для фіалок, для кактусів та сукулентів.
Хвороби та шкідники: традесканція досить стійка до хвороб та шкідників. Тому трапляються вони на традесканції досить рідко. Але при порушеннях умов вирощування та зниженні імунітету, рослина може бути схильною до шкідників або хвороб. Найчастіше традесканцію вражають: кліщ, попелиця, трипс, різні види плямистостей та гнилей. Варто періодично переглядати рослини і за перших симптомів вживати заходів.
Можливі проблеми:
- Гниттякоренів - надмірний полив, занадто щільний грунт, занадто великий горщик. Рішення - заміна ґрунту на більш пухкий або заміна горщика на більш відповідний, виходячи з розміру кореневої системи.
- Витягнуті та тонкі стебла - нестачаосвітлення. Можна переставити традесканцію в більш освітлене місце або зробити додаткове штучне освітлення.
- Вирівнюється колір листа (зникає строкатість або малюнок) - брак освітлення або велика кількість азоту в добривах. У разі нестачі світла переставити рослину вбільш освітлене місце. Якщо це пов'язано з добривом, то поміняти його на інше, з меншою кількістю азоту.
- Сухі плями або підсихання нижнього листя - сонячний опік або дуже сухе повітря в приміщенні. Якщо на рослину потрапляють прямі сонячні промені, можна затінити її або переставити в інше місце. Якщо ж повітря занадто сухе - необхідно додатково обприскувати саму рослину або додатково зволожувати повітря у всьому приміщенні.