До списку статей
Все про міні фіалки
Всім добре знайомі кімнатні фіалки (сенполії). Але не всі знають, що існують мініатюрні сорти цих домашніх улюблениць. До міні фіалок відносять фіалки, у яких діаметр дорослої рослини менше 15 см. Серед них є навіть крихітки з листям, як нігтик.
Довгий час селекціонери під час виведення фіалок намагалися отримати великі рослини. І лише за останні десятиліття з'явився інтерес до фіалок-крихіток. Але поява сортів мініатюрних фіалок – це не тільки робота селекціонерів. У природі є мініатюрні види – це Saintpaulia pusilla (сенполія крихітна), Saintpaulia shumensis (сенполія шуменська). Наразі, існує безліч різноманітних кольорів квітів та листя мініатюрних сортів фіалок (сенполій).
Ростуть мініатюрні фіалки швидко. Мініатюрні фіалки по догляду не відрізняються від своїх стандартних «сестер», хоча є деякі особливості, які допоможуть легко і швидко виростити здорових і постійно квітучих маленьких «принцес»:
- Поливати мініфіалки краще часто, але потроху.
- Укорінювати листя мініфіалок потрібно у землі і за підвищеної вологості повітря, тобто,у тепличці;
- Поливати мініфіалки потрібно акуратно, під листочками, використовуючи для цього шприц (без голки);
- Використовувати пластикові горщики для міні-фіалок краще, ніж глиняніабо керамічні. У глиняних та керамічних горщиках дуже швидко висихає земля і тому рослини доводиться поливати надто часто.
- Для швидкого цвітіння розмір горщика має бути дуже малим(5-6 см верхній діаметр).
- Якщо ви вирощуєтемініфіалки на підвіконні, поблизу опалювальних приладів, то для підвищення вологості бажано навколо горщиків покласти вологий мох-сфагнум або керамзит.
- Для формування гарної симетричної розетки під час вирощування на підвіконнях фіалки необхідно повертати. Мініфіалки рекомендується повертати на чверть оберту щодня.
- Для зимового цвітіння міні фіалкам потрібне додаткове підсвічування 12-14 годин на день. При цьому лампи мають бути розташовані на відстані 15-20 см від рослини.
- Стимулювати рясне цвітіння можна за допомогоюдобриваз підвищеним вмістом фосфору та калію.
- Здорові, постійно та рясно квітучі мініфіалки можна отримати, омолоджуючи їхраз на рік.
Автор: Ганна Дідковська
Фото: Марія Монахова