Вигонка гіацинтів або душевний подарунок, вирощений власноруч, до весняних свят
Останнім часом стають популярними не букети зі зрізаних квітів, а квіти у горщиках. Вони тішать набагато довше і їх можна вирощувати потім самостійно. А що може бути приємніше, якщо таку квітку виростити власноруч? Дотримуючись лише кілька простих, але дуже важливих правил, можна виростити до будь-якого свята гарний «букет» у горщику.
Вигонка – це процес виведення рослини зі стану спокою, стимуляція його зростання, цвітіння чи плодоношення. Для кращого зростання використовують мінеральні добрива.
Однією з популярних квіток для такої вигонки є Гіацинт. Рослина невелика 20-25 см заввишки. Листи витягнуті, м'ясисті. Квітки формою нагадують дзвіночки, зібрані в суцвіття-свічки. Має дуже смачний, квітковий запах.
Як вибрати цибулину?
Процес вигонки починається з вибору цибулин. Завжди слід звертати увагу на розмір та стан цибулин. Оптимальний розмір – 16-19 (діаметр приблизно 8-9 см). Цибулина має бути в лушпинні, щільна, вагома, без плісняви, гниття та іншого. Коли цибулина обрана, починаємо готувати її до вигонки.
Підготовка цибулин до вигонки
Процес вигонки гіацинтів починається не раніше листопада. Посадку можна робити у різні терміни, залежно від бажаної дати цвітіння. Цибулини гіацинтів висаджують у невеликі горщики чи ємності, вибираючи при цьому легкий субстрат. Його можна приготувати самостійно або купити готовий (у складі має бути торф та розпушувачі). Цибулина заглиблюється так, щоб третина стирчала з горщика (приблизно 1,5-2 см). Можна садити кілька цибулин в одну ємність. Тут варто пам'ятати про правило - відстань між цибулинами має бути близько 3-5 см.
Тоді вони не заважатимуть рости одна одній. На цьому етапі дуже важливою є температура. Вона має бути +8-10 градусів тепла. Це "зима" для гіацинтів. Коли цибулини гіацинтів посаджені, їх варто помістити в темне місце і накрити темним пакетом або коробкою, щоб на них не потрапляло світло. Протягом 10-14 тижнів цибулини вкорінюються і вже дають ріст. Швидше за все, в період проростання ґрунт не підсихатиме, але якщо таке відбувається, його слід злегка зволожити.
Власне, тут і починається процес вигонки. Через 10-14 тижнів після посадки горщики з цибулинами гіацинтів потрібно переставити в тепліше, але не спекотне місце. Це імітація "весни" для гіацинтів. На цьому етапі горщики з цибулинами переносять спочатку в місце трохи тепліше і більш освітлене, а потім через пару днів ставлять вже на світле місце.Температура має бути +20-23 градуси тепла. Полив регулярний. Цвітіння настає через 3-4 тижні після перенесення цибулин гіацинтів у світле місце. Для прискорення цвітіння використовують мінеральні добрива для квітучих рослин (у сухому, рідкому або гранульованому вигляді).
Отже, сумарний час від посадки до цвітіння – 14-18 тижнів. Знаючи тривалість цього процесу, можна підрахувати час посадки та до потрібної дати отримати готовий, красивий, а головне – приємний подарунок.
Орієнтовний час посадки та цвітіння:
Посадка в листопаді - цвітіння кінець січня – середина лютого. Посадка в грудні – цвітіння кінець лютого – початок березня.
Ось такий гіацинт у нас виріс, посаджений заради експерименту в офісі. Сорт Delf Blue.